Jak pielęgnować powierzchnie klinkierowe

 

Do pielęgnacji powierzchni klinkierowych, np. elewacji, ogrodzeń czy innych, również wewnętrznych służą specjalne środki. Z wielu rodzajów impregnatów do klinkieru, jakie proponuje sklep.auroks.pl/impregnat-do-klinkieru możemy wybrać taki, który w pełni będzie odpowiadał naszym wymaganiom.
 


Oprócz impregnatów istnieją preparaty do czyszczenia powierzchni klinkierowych. 123356234(6)

 

Oprócz impregnatów istnieją preparaty do czyszczenia powierzchni klinkierowych. Jeśli nie zadbaliśmy wcześniej o pokrycie elewacji lub ogrodzenia czy innej powierzchni wykonanej materiałów klinkierowych, impregnatem do klinkieru, powinniśmy najpierw oczyścić powierzchnię, którą zdecydowaliśmy się zaimpregnować. Należy użyć do tego celu specjalnego preparatu – czyścika, za pomocą którego łatwo będzie się pozbyć:

  • sadzy,
  • kurzu,
  • rdzy.

Przed użyciem preparatu czyszczącego, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją załączoną do niego, a następnie bezwzględnie się do niej stosować. Nieuważne zastosowanie środka czyszczącego, może spowodować nieodwracalne szkody.

 

123356234(2)

 

Oczyszczoną uprzednio powierzchnię możemy zabezpieczyć impregnatem do klinkieru, ale tu także trzeba działać rozsądnie. Preparat impregnujący aplikujemy uwzględniając wytyczne obu środków.