Jakie firmy zajmują się ogrodami w Krakowie?


W tak dużym mieście, jak choćby Warszawa czy Kraków, ogrody stanowią przedmiot działalności bardzo wielu firm. Mowa tu przede wszystkim o biurach projektowych, w których pracują doświadczenie i wykształceni architekci ogrodów. Jest jednak również bardzo wiele firm ( ten link ), które zajmują się kompleksowymi usługami związanymi właśnie z ogrodami.

W przypadku takiego tematu jak ogrody, Kraków jest najlepszym dowodem na to, że takich usług może być naprawdę bardzo wiele. Bardzo dużo osób zamawia gotowe projekty ogrodów, dzięki czemu mogą cieszyć się widokiem profesjonalnie zaprojektowanego i zadbanego ogrodu, nawet jeśli sami nie mają o tym pojęcia. Wiele ogrodów w Krakowie zostało zaprojektowanych właśnie w taki sposób, a ich właściciele na pewno nie żałują tej decyzji.

Utrzymanie pięknego ogrodu nie tylko w Krakowie to jednak również wiele ważnych obowiązków, takich jak pielenie rabatek, sianie lub sadzenie nowych roślin i wiele innych. Wszystkie je można wykonywać samodzielnie lub zlecić je zajmującym się tym firmom.

Rodzaj usługi – ogrody - Kraków

Cena - przykłady

Wertykulacja trawnika

Od 1 zł/m²

Koszenie wysokiej trawy kosą spalinową

Od 0,5 do 0,75 zł/m²

Nawożenie trawnika

Od 0,5 do 1 zł/ m²

Nawożenie roślin

Od 0,5 do 1 zł/ m²

Usuwanie starych drzew i korzeni

Od 30 zł/sztuka

Przygotowaie systemu nawadniającego na zimę

Od 10 zł za sekcję

Całoroczna konserwacja ogrodu

Od 5 zł/m²

Praca pilarką łańcuchową

Od 50 zł/roboczogodzina