Jakie są idealne domy?Projekty domów znaleźć można na stronie internetowej homekoncept.com.pl/ , która jest jedną z najbardziej popularnych. Dostępne są tam zarówno projekty domów piętrowych, jak i parterowych. Wybór odpowiedniego dla nas domu to jednak nie tylko wybór bryły czy kształtu dachu. Przy podejmowaniu tej decyzji warto ponadto uwzględnić w szczególności następujące parametry:

  • stopień energooszczędności (dobre domy to oszczędne domy; projekty takich opierają się na odpowiedniej cyrkulacji nagrzanego powietrza, a często odnoszą się również do korzystania z odnawialnych źródeł energii),
  • wielkość powierzchni użytkowej, z której będziemy mogli realnie korzystać,
  • istnienie lub brak istnienia poddasza w konkretnych domach (projekty z poddaszem warto przeglądać pod kątem występowania w nich okien),
  • istnienie lub brak garażu,
  • ogólną wysokość budynku.

Dom z prjektu.119736(55)Wszystkie te informacje umożliwiają laikowi lepszą orientację w temacie, jakim są domy. Projekty doskonale odwzorowują rzeczywistość, jaka panowała będzie w naszym głównym ośrodku życiowym po zakończeniu budowy. Ważne jest, byśmy nie byli niczym zaskoczeni, a tym bardziej rozczarowani. Dom to najważniejszy obiekt, w którym spożywamy posiłki, spędzamy czas z najbliższymi, kładziemy się spać, a następnie budzimy. Musi on być idealny, ale idealny dla nas, a nie dla internetowych wyszukiwarek czy naszych zazdrosnych sąsiadów. To my powinnyśmy czuć się w nim...jak w domu.


119736(56)


Warto mieć świadomość, w jaki sposób możemy starać się o nasze domy. Projekty to pierwsze etapy ich powstawania. Budowa, kosztorysy, wyceny, wybór wykonawców – każdy z tych etapów naprawdę jest do przejścia. Musimy tylko w to uwierzyć i czym prędzej zrobić pierwszy krok.