Kiedy lepszy jest dom parterowy?

Ciągle słyszę informacje o tym, że rodzi się mało dzieci, że jest preferowany styl rodzin 2+1, albo 2+2. Jednocześnie ciężko mi przypomnieć sobie sytuację, gdy widziałem zrealizowany projekt domu parterowego. Przecież takie projekty www.homekoncept.com.pl są idealne dla małych rodzin.

136(44)

Przewaga domów parterowych

To czy wybrać projekt parterowego domu, czy piętrowego zależy przede wszystkim od indywidualnej sytuacji, oraz potrzeb konkretnej osoby. Jednak projekty domów parterowych posiadają wiele zalet:
Są znacznie większe wizualnie. Dzięki temu przebywając w nich wiele osób czuje się znacznie bardziej komfortowo.

Są idealne dla małych rodzin – nie wiem po co na siłę budować piętro, gdy zamierza się mieć tylko jedno, albo dwójkę dzieci.
Są świetne gdy chce się mieć mały dom. Projekty domów parterowych świetnie wyglądają do wielkości 150 metrów kwadratowych. Jednak jeżeli ktoś się uprze to może mieć i większy dom parterowy.
Poruszanie się po nich jest prostsze i bezpieczniejsze zarówno dla małych dzieci jak i dla starszych osób.

Gotowy projektdomu parterowego.136(52)

Nie będę tutaj porównywał kwestii wizualnych związanych z projektem parterowych domów. Z prostego powodu – to są kwestie indywidualne. Jedne osoby wolą domy piętrowe, inne parterowe.
Jednocześnie rada dla każdej osoby, która chce wybudować swój dom: zastanów się jak dużego domu potrzebujesz, żeby nie wyrzucać niepotrzebnie pieniędzy w błoto. Wiele potrzeb są w stanie zaspokoić projekty parterowych domów.