Piec na ekogroszek – czy to dobre rozwiązanie dla ciebie


To, jakiego pieca będziesz używać to jedna z najważniejszych decyzji przy budowie domu – mówi Jan król, ekspert do spraw energetyki i ogrzewania z sklep.auroks.pl – firmy, która jest liderem w branży takich produktów jak kominy, czy piece, a więc tego wszystkiego, co niezbędne do stworzenia systemu grzewczego w domu. Jak zaznacza, on sam zwykle rekomenduje swoim klientom piec na ekogroszek. Przyjrzyjmy się temu rozwiązaniu bliżej, żebyś mógł ocenić, czy piec na ekogroszek to coś dla ciebie, czy wolisz szukać innej opcji dla swojego domu.


Dom ogrzewany piecem na ekogroszek.1231415(28)


Czym jest ekogroszek? Jest to paliwo stałe wytwarzane z węgla brunatnego lub kamiennego. Co ważne, węgiel ten musi spełniać określone kryteria, jeśli chodzi o zawartość wody i siarki oraz tak zwaną kaloryczność. Oznacza to, że do wykonania ekogroszku używa się węgla wysokiej jakości, który daje dużo ciepła i nie zanieczyszcza środowiska. A jednocześnie jest bardzo wydajny, dzięki czemu piec na ekogroszek ma stosunkowo niskie zużycie paliwa, co rzecz jasna przekłada się na koszty użytkowania.


1231415(27)


Trzeba tylko pamiętać, by kupować prawdziwy ekogroszek z państwowym certyfikatem, bo podróbki, choć sa tańsze, to ze względu na znacznie niższa jakość w ostatecznym rozrachunku okażą się znacznie droższe, jeśli weźmiemy pod uwagę komfort cieplny, jaki zapewnia nam piec na ekogroszek.
Piec na ekogroszek to tez dobre rozwiązanie, jeśli zależy ci na tym, by ogrzewanie twojego domu było jak najbardziej przyjazne dla środowiska.


1231415(27)